Në kuadër të ndryshimeve ligjore, Ministria e Financave bën publike listën e ish të dënuarve politikë, të cilët janë gjallë dhe kanë marrë vetëm një këst të dëmshpërblimit. Personat e kësaj liste duhet të dorëzojnë pranë Ministrisë së Financave dokumentacionin sipas njoftimit për çdo kategori, e cila parashikohet në ligjin e ri, që ka hyrë në fuqi më datë 14 shtator 2014.
DOKUMENTET SIPAS KATEGORIVE
I. Gra ish të dënuara që jetojnë në momentin e pagesës
a. Certifikatë personale jo më e vjetër sesa një javë nga data e dorëzimit;
b. Nr. Llogarie bankare në Lek në njërën nga bankat e nivelit të dytë që vepron brenda territorit të Republikës së Shqipërisë (të siguroheni që llogaria është ende aktive ose të hapet një llogari e re).
II. Persona ish të dënuar mbi 75 vjeç, që vazhdojnë të jenë gjallë
a. Certifikatë personale jo më e vjetër sesa një javë nga data e dorëzimit;
b. Nr. Llogarie bankare në Lek në në njërën nga bankat e nivelit të dytë që vepron brenda territorit të Republikës së Shqipërisë (të siguroheni që llogaria është ende aktive ose të hapet një llogari e re).
III. Persona ish të dënuar politik të gjallë që vuajnë nga sëmundje të rënda
a. Raport mjeko- ligjor (origjinal me emra dhe mbiemra të anëtarëve me firmë të gjithsecilit dhe me vulë, jo kopje) për paaftësi të plotë për punë e lëshuar nga:
1. KEMCAP (KEMP-i epror) OSE:
a/1. Raport mjeko ligjor për sëmundje onkologjike dhe sëmundje të gjakut të pashërueshme të lëshuar nga:
1. Qendra Shëndetësore Universitare “ Nënë Tereza”
2. Qendra Shëndetësore Universitare “Shefqet Ndroqi”
b. Certifikatë personale jo më e vjetër sesa një javë nga data e dorëzimit
c. Nr. Llogarie bankare në Lekë në njërën nga bankat e nivelit të dytë që vepron brenda; territorit të Republikës së Shqipërisë (të siguroheni që llogaria është ende aktive ose të hapet një llogari e re).
IV. Për persona ish të dënuar që janë gjallë, që pavarësisht moshës kanë fëmijë të mitur nën moshën 18 vjeç
a. Certifikatë personale jo më e vjetër sesa një javë nga data e dorëzimit;
b. Certifikatë familjare ku të përfshihet fëmija i mitur;
c. Certifikatë personale të fëmijës/fëmijëve të mitur;
d. Nr. Llogarie bankare në Lek në njërën nga bankat e nivelit të dytë që vepron brenda territorit të Republikës së Shqipërisë (të siguroheni që llogaria është ende aktive ose të hapet një llogari e re).
V. Për trashëgimtarë të radhës së parë në moshë të mitur nën 18 vjeç
a. Certifikatë vdekje të personit ish të dënuar;
b. Certifikatë personale e të miturit/miturve, trashëgimtarë të rradhës së parë të personit ish të dënuar që nuk jeton më;
c. Certifikatë familjare të ish të dënuarit ku të përfshihen fëmija/fëmijët e mitur;
d. Dëshmi trashëgimie që të vërtetojë se fëmija i mitur është trashëgimtar ligjor;
e. Vendim Gjykate të kujdestarisë mbi të miturin në rastin kur edhe nëna e të miturit nuk jeton më;
f. Nr. Llogarie bankare në Lek në njërën nga bankat e nivelit të dytë që vepron brenda territorit të Republikës së Shqipërisë (të siguroheni që llogaria është ende aktive ose të hapet një llogari e re) në emër të kujdestarit ligjor të të miturit.
VI. Për persona ish të dënuar që janë gjallë dhe nuk kanë mbushur 75 vjeç
a. Certifikatë personale jo më e vjetër se një javë nga data e dorëzimit;
b. Nr. Llogarie bankare në Lek në njërën nga bankat e nivelit të dytë që vepron brenda territorit të Republikës së Shqipërisë (të siguroheni që llogaria është ende aktive ose të hapet një llogari e re).
Info
15 milionë dollarë do shpërndahen deri në fund të vitit
70 % për të dënuarit që janë gjallë
30 % për trashëgimtarët
Kategoritë përfituese
1. Gratë, pavarësisht moshës
2. Burrat mbi 75 vjeç
3. Të dënuarit nën 75 vjeç, por që vuajnë nga sëmundje të rënda
4. Të dënuarit që kanë fëmijë të mitur, pavarësisht moshës
5. Trashëgimtarët ligjorë në moshë të mitur
6. Personat nën 75 vjeç
Lista e ish të dënuarëve të cilat janë ende gjallë dhe kanë marrë vetëm një këst dhe që duhet të paraqisin dokumentacionin në Ministrinë e Financave
Kjo listë nuk është për trashëgimtarët
NR_Dosje Emri Mbiemri Atesi Ditelindja Vendlindja
44 Petro Laho Sali 07-Jul-20 Pilikat Greqi
97 Maksut (Mesud) Sheshi Kadri 04-May-51 Gose,Durres
266 Zef Përleka Ndue 10-Oct-56 Bulshizë, Mirditë
268 Bajram Mejdini (Mejdiu) Murat 01-Apr-38 Greqi
287 Tuni Bare Stefan 02-Mar-35 Fier
289 Foto Nikdhima Qendro 31-Dec-27 Sarandë
384 Jani Mejdi Osman 25-Jun-26 Sarandë
488 Hetem Zeko Resul 30-Mar-37 Filat
576 Ylli Shehu(sheu) Zano 05-Apr-56 Tirane
608 Andon Laska Manol 10-Dec-59 Tiranë
623 Zef Dema Kol 20-Sep-32 Shkoder
666 KOSTA PAGUNI DANI 09/01/1933 SARANDE
676 Teki Bregu Tefik 04-Apr-28 Korçë
851 Din Ramaj Qerim 02-Jan-42 Mehmetaj
952 Todi Spiro Llazi 01-Oct-43 Fier
955 Ksanthipi Stefa (Konini) Jorgo 04-Jan-48 Gjirokastër
1000 Pashuk Gjergji Mark 01-Feb-59 Shkodër
1008 Ferat Mollaj Hamit 02-Aug-35 Skrapar
1113 Dhimiter Nini Sokrat 08-Dec-38 Sarande
1193 Dodë Vorfi Preng 17-Oct-20 Mirditë
1211 Vasil Cacanis Panajot 14-Oct-21 Mazi
1220 Idajet Kaiku Hamdi 05-Jan-45 Durrës
1511 Kujtim Ymerri(imerri) Qazim 05-Mar-55 Vajkal, Dibër
1598 Hasan Zhugli Ramadan 04-Jan-59 Peshkopi
1639 Vasillaq Marko Sterjo 28-Apr-28 Sarande
1661 Guxim Kullolli Shefqet 02-Oct-60 Elbasan
1827 Novrus Dajlani Kaso 03-Jun-37 Lazarat / Gjirokastër
2131 Nikollë Lekoçaj Mirash 20-Aug-20 Shkodër
2134 Sokrat Lapa Miço 02-May-32 Sarandë
2168 ROBERT THOMAI PETRO 16/12/1963 TIRANE
2225 Aleko Tresa Beqir 23-Oct-51 Tirane
2232 Gjovalin Mirashi Marash 21-Sep-36 Shkodër
2407 Mark Ndoci Bib 11-Mar-58 Shkodër
2411 Vllasi Koçi Llambi 01-Aug-56 Vlorë
2431 Alfred Berisha Azis 25-Sep-57 Tiranë
2554 Agim Karameta Tahir 02-Feb-62 Kavaje
2620 Kozma Thanasi Kostandin 02-Feb-57 Vlorë
2657 Pashk Llusku Ndue 24-Dec-25 Mirditë
2702 Enver Shehu Nuredin 30-Aug-32 Gjakovë
2706 Nazif Kallçishta Kadri 03-May-42 Dibër
2722 Sibe Shehu Sinan 12-Nov-20 Dibër
2842 Berdo Bardhaj Selman 25-Jan-30 Brataj, Vlore
2856 Luan Sallaku Sefer 27-Dec-50 Kruje
2877 Kristo Çollaku Dhimo 19-Jul-58 Delvine
2885 Vasil Kenuti Kristo 05-Jul-27 Sarandë
3121 Kadri Thaci Dine 20/10/1942 KUKES
3157 Zef Gjeka Marash 05-Jan-25 Bushat . Shkodër
3264 Dhimiter Bollo Jani 27-Oct-47 Gjirokaster
3283 Lulet Marinaj Palok 05-Jul-26 Shkodër
3350 Hasbi(azbi) Beta Rustem 05-May-33 Tepelene
3540 Lube(ljube) Panov Jane 06-Mar-38 Podles / Gracko / Maqedoni
3608 Ramiz Zylyfi Hamdi 30-Oct-53 Durres
3711 Nikoll Rrusti Bardh 18-Nov-50 Lezhë
3751 GJELE LALA PRENG 05/12/1924 KRUJE
3850 Seit Hysenllari Kapllan 14-Jul-21 Korçë
4111 Piro Pilo Ilia 02-Mar-29 Gjirokastër
4113 Flamur Rexhaj Halil 20-Nov-29 Durrës
4164 Zenepe Caushaj Selim 12-Apr-40 Treblove, Vlore
4202 Thoma Dhima Lipe 15-Jul-27 Gjirokastër
4211 Ahmet Keça Ramadan 05-Oct-18 Kukes
4477 Minella (Miltiadh) Gjidani Filip 25-Mar-65 Gjirokastër
4516 EMILIO MILAQI JORGJI 26/01/1956 TIRANE
4799 Ibrahim Biçoku Mustafa 20-Aug-54 Elbasan
5095 Andon Sotir Mihal 18-Jan-59 Korçe
5106 Beqir Rada Ibrahim 22-May-54 Kukes
5126 Ymet Kreka Jaçe 22-Jun-40 Leminat, Korçë
5142 Simon Prifti Zoi 04-Jan-42 Halilaj, Lushnje
5359 Idriz Zeqiraj Sadri 01-Oct-47 Pejë
5386 Bendo Gjikoka Sadik 26-Feb-27 Vlorë
5464 David Lukaj Viktor 13-Apr-62 Bushat-Shkodër
6512 Hysen Duçi Mestan 15-Feb-49 Korçë
6588 Anton Çekrezi Nush 30-Jul-68 Pjetërshan . Shkodër
6618 Emrulla Ymeraj Ymer 06-May-23 Pogradec
6732 Klementi Prifti Theodhor 08-Mar-55 Tirane
6743 Benjamin Ceta Lazer 21-Mar-37 Durres
6751 Vait Beqiri Izet 04-Feb-50 Sarandë
6767 Dede Kroji Gjeto 29-Jan-51 Shkodër
6819 Mati Shoti Sokol 13-Feb-36 Shkodër
6942 Enver Baxha Bashim 31-Dec-48 Gjirokastër
6975 Ilir Shkoza Luigj 01-Jan-70 Qyrsaq, Shkodë
7030 Vangjel Kondili Niqifir 14-Mar-65 Gjirokastër
7233 Besim Gjura Shefqet 03-Mar-64 Kuturman
7440 Luigj Precnikaj Pashko 11-Jul-61 Bzhete Shkoder
7520 Kristaq Gjinopulli Thimjo 30-Dec-50 Gjirokaster
7521 Ilia Pandazi Kosta 14-Feb-58 Gjirokaster
7539 Skënder Jaupaj Hetem 16-May-61 Tiranë
7567 Rexhep Rraja Ramazan 15-Jul-25 Krujë
7573 Anton Jaku Bardhok 03-Apr-65 Shkozë, Pukë
7618 Kostandin Bumbli Jani 01-Jun-23 Berat
7645 Vildan Ballhysa Adem 21-Nov-56 Tiranë
7671 Pajtim Byketa Gjergj 06-Jan-72 Lezhë
7679 Saimir Pasmaqi Selim 06-Aug-63 Elbasan
7738 Verzan Kelmendi Shefqet 21-Mar-71 Lezhë
7762 Kristo Palla Asllan 15-Dec-46 Plasë, Korçë
7768 Vaskë Xhumetiku Alipi 14-Jan-23 Korçë
7771 Reiz Lamaj Muho 15-Jan-35 Treblovë
7819 Pjetër Lulej (Toma) Kolec 23-Oct-26 Lezhë
7935 Lazer Shkurtaj Ndrek 29-Dec-50 Shkoder
7951 Pal Miri Gjok 02-Jan-35 Krujë
8259 Bashkim Demaliaj Shpend 19-Jan-62 Tropojë
8260 Sadik Rexhaj Murat 03-Jan-45 Kukes
8290 Sandër Gega Ndrekë 14-Jan-67 Shkodër
8332 Mare Tinaj Fran 22-Feb-32 Nikç,Shkodër
8336 Gjelosh Grishaj Dod 03-Oct-58 Vukël, Shkodër
8343 Selam Lutaj Jaçe 15-Oct-20 Fier
8377 Ahmet Kurushi Musa 14-Feb-33 Pogradec
8475 RASIM NELAJ QAZIM 06/11/1935 GJIROKASTER
8485 Ibrahim Çuni Abdyl 23-Nov-59 Letaj, Kukës
8487 Hajri Baka Dule 01-Feb-51 Tepelenë
8538 Gjergj Molla Tush 05-Mar-30 Shkoder
8624 Beharedin Kodra Sabri 08-Jan-35 Elbasan
8652 LIGOR HAXHI PANDELI 18/05/1931 PERMET
8680 PELLUMB KAPLLAJ FRAN 23/02/1969 SHKODER
8684 Zyhdi Scheer Smajl 26-Dec-63 Shkoder
8754 Jorgjia Bulgareci Naum 22-Apr-08 Korçë
8797 Nasir Mezini Refik 17-Jan-24 Gjirokastër
8869 Rustem Shahaj Bazo 10-Oct-41 Vlorë
8917 XHEMAL DAUTI RAM 10/08/1951 KUKES
8959 Shpetim Marku Hakik 22-Feb-66 Laç, Krujë
8962 Skënder Marku Hakik 03-Jan-60 Çetushë-Peshkopi
9040 Hyrjet Letija Qazim 20-Apr-65 Gjuricaj / Durres
9052 Mynyr Arapi Veip 10-Mar-33 Vlorë
9072 HAJDAR FREGJAL ZENEL 27-Jun-38 TIRANE
9110 Viktor Marku Luigj 13-Aug-42 Shkodër
9125 Llambi Gjoka Todhe 28-Feb-56 Përmet
9132 Ardian Mullalli Ridvan 20-Aug-62 Korçë
9212 Nikolla Joti Foto 09-May-31 Sotirë, Gjirokastër
9325 PJETER PERGJONI MARK 01/10/1917 LEZHE
9424 Malo Rrapi Barjam 05-Oct-31 Dhemblan, Tepelenë
9431 Leonard Skabona Nikollë 25-Apr-60 Rrëshen
9467 GEZIM BEHAJ SABRI 22/01/1959 TIRANE
9487 Fatos Qose Bexhet 02-Jul-60 Gramsh
9508 Vasillaq Andoni Harillë 29-Dec-65 Himarë, Vlorë
9604 Vlison Zeko Eqerem 22-Feb-50 Gjirokaster
9811 Aleksandër Goro Ilia 29-Oct-67 Vlorë
9895 Besa Dume Petrit 23-Jun-52 Tirane
9953 Iljaz Hoxha Bajram 30-Mar-46 Durres
10053 Rasim Kafazi Muharem 16-Sep-35 Korçë
10057 Selajdin Lika Demir 28-Apr-57 Korçë
10081 Perikli Lipe Llazo 27-Jan-21 Kaludh . Përmet
10091 Hajredin Xhunga Jaup 19-Oct-32 Përmet
10145 Niko Dvorani Ilo 22-Sep-29 Korçe
10312 Aranik Megerdiçjan Nasip 03-Oct-32 Kavajë
10549 Adriatik Çela Zini 02-May-70 Ballsh, Fier
10572 AGRON TAULLA PASHO 26/09/1960 DURRES
10657 Thoma Skarço Zoi 25-Jan-63 Vlorë
10721 Pashuk Tusha Shtjefën 04-Jun-21 Dush . Pukë
10722 Nedai Kruja Muhamet 22-May-52 Lezhë
10820 Guro Selamaj Beqar 20-Jun-42 Golimbas, Vlore
10841 Miho Gjini Koço 20-Mar-38 Piqeras . Sarande
10869 NAFIS CAMI AVDYL 05/07/1931 DEVOLL
10870 Ilo Stojani Vasil 15-Aug-51 Korçë
10981 Eqrem (Eqerem) Agolli Refat 21-Feb-35 Korçë
11144 Thoma Mari Mihal 13-Mar-25 Gjirokaster
11224 Dhimitër Çeko Vasil 16-May-29 Leshnicë,Sarandë
11227 Nazmi Dervishi Shyqyri 02-Jan-67 Peqin
11262 Spiro Dino Kristo 24-Oct-59 Tirane
11394 Sinan Elmazaj Riza 03-Jun-49 Fier
11434 Rait Çobaj Sadik 28-Oct-36 Vlorë
11557 Brahim Guri Shaban 04-Aug-20 Domen, Shkodër
11610 Xhemajl Dermishaj Tahir 02-Jun-33 Gegaj, Tropojë
11675 Sali Peca Selman 20-Mar-55 Arrës, Kukës
11735 HASAN GJIZA QERIM 05/12/1956 DIBER
11739 BARI GRABOVA SHAQO 24/03/1933 VLORE
11763 BESIM QOSE EKURAN 15/05/1972 KORCE
11793 Abedin Cunaj Bajram 04-Jun-47 Kukes
11837 Romeo Duri Pandi 01-Aug-51 Tiranë
11848 Ferhat Ferhati Ramazan 08-Jan-52 Elbasan
12185 Yllson Molla Nuri 15-Oct-56 Korçë
12217 Zef Doçi Kolë 06-Jan-65 Tiranë
12220 Zihni Ali Myhedin 01-Jan-23 Kreshove, Permet
12275 Stefan Kola Jorgo 19-Mar-45 Sarandë
12498 Shaban Gashi Ahmet 01-Aug-28 Koxhas Durrës
12506 Pjetër Lleshaj Mark 30-Nov-29 Gallatë . Krujë
12676 Dhime Kallushi Llambro 26-Mar-24 Himarë
12775 Kristo (Gilbert) Bidoshi Vangjel 01-Nov-64 Elbasan
12841 Thanas Naçi Pano 15-May-38 Himarë
12880 Nuri Dyrmishi Refat 17-Apr-38 Skrapar
12944 Julian Emanoili Nuci 15-Jun-25 Rumani
12982 Nizhdan (Vizhdan) Kolaci Hasan 22-Mar-60 Korçë
13018 Tahir Hoxhaj Shaban 19-Oct-19 Tropojë
13049 Beqir Caushaj Arif 02/03/1957 VLORE
13102 ZYBER ALIHMETI QAZIM 01/04/1941 TIRANE
13272 Xhemal Mustafaraj Seit 03-Jul-53 Vlorë
13305 Ded Shkoza (Preni) Zef 19-Dec-39 Milot
13417 Avni Azizi Sehit 04-Sep-67 Tiranë
13441 Myrdar Taka Hasan 22-Oct-27 Gjirokastër
13544 Simon Mirakaj Pal 06-Jan-44 Shkodër
13545 Sokol Mirakaj Pal 08-Jul-43 Pukë
13568 Lazër Shkambi(Shkëmbi) Zef 28-Jun-60 Nicaj, Shkodër
13607 Et-hem Helmësi Dalip 09-Feb-29 Pojan, Korçë
13647 Tatjana Varesi Vasil 25-Aug-53 Tiranë
13679 Irani Pasholli Sali 15-Feb-35 Vishocice, Devoll
13701 Terezina Lala Shtjefen 20-Jan-25 Milot, Kruje
13717 Hito Xhebroj Dalan 12-Feb-39 Dukat, Vlorë
13825 Arben Janko Tasi 20-Apr-67 Korçë
13839 ELENI JOSIFI QEMAL 03/05/1939 DURRES
13845 Spiro Brigo Zaho 10-Feb-49 Vlorë
13846 Islam Gjomakaj Musë 06-Aug-58 Tropojë
13898 Nikoll Gurraj Mirash 09-Oct-27 Shkodër
14000 LAJDE KOKALI PALI 19/03/1935 PUKE
14029 Sabri Gjogjegja Ahmet 07-May-24 Dibër
14065 Spartak Visoka Nuri 27-Jul-53 Tiranë
14102 JORGO META RYZHDI 03/07/1964 ELBASAN
14142 Vasil Jorgji Mihal 26-Jun-15 Korçë
14157 Ana Kaçi Jorgji 13-Sep-28 Gjirokastër
14191 Fotaq Babi Gaqi 15-Jul-56 Durrës
14227 Fatosh Memushaj Ramis 03-Aug-55 Vlorë
14303 Eshref Berzolli Sulejman 26-Jul-36 Tirane
14334 Fatjon Firi Petrit 29-Feb-72 Tiranë
14355 Andre Çipa Nane 04-Apr-21 Pilur-Vlorë
14534 HARILLA STRAMARKO PETRO 03/12/1943 VLORE
14578 Vangjel Taçi Dhimitër 01-Sep-34 Gjirokastër
14624 Zyhdi Topi Shaban 04-Sep-37 Tirane
14636 Dhimitri Adranji Anesti 23-Apr-59 Korçë
14644 Pjetër Kuçaj Zef 20-Jul-64 Lezhë
14645 Pëllumb Kuçaj Zef 25-Mar-71 Lezhe
14987 Vasil Duro Riza 07-Oct-26 Korçë
14991 Avni Mici Sulejman 03-Nov-58 Tejdine, Kukes
14999 AGRON FICI ABDULLA 17/07/1961 DURRES
15221 Alqi Karamesho Kosta 23-Jan-60 Gjirokaster
15257 XHAFER BETA RAMAZAN 07/01/1964 BULQIZE
15273 Fahrudin Laze Rifat 01-Oct-40 Sarandë
15278 Haredin Sela Alush 15-Aug-15 Tepelenë
15405 Zoj Hoxhaj Col 05-Feb-31 Tropoje
15468 Baftije Nela Sherif 14-May-65 Lushnje
15495 Ilia Jero Panajot 24-Jun-54 Gjirokastër
15538 Adem Musaraj Jonus 04-May-40 Kutë Fier
15601 Prek Paja Pjetrush 01-May-51 Kokaj, Shkoder
15765 PAL GEGA NDRE 03/06/1930 MIRDITE
15786 Pjetër Prendi Kolë 07-Jan-32 Shkodër
15804 NUREDIN BORICI AGO 23/06/1945 FIER
15954 Haki Koxhaj Muharrem 20-Jun-20 Skrapar
16060 Fatos Hoxha Xhelal 12-Dec-55 Tiranë
16138 XHORXH MURRA SAFET 20/07/1964 BULQIZE
16246 Paulin GjonPalaj Mitër 03-May-59 Shkodër
16249 Razmi Braho Tahir 15-May-26 Neviçisht, Korce
16269 Sokol Vukçaj Nik 07-Oct-70 Shkodër
16358 Dan Ademaj Zenel 04-May-22 Kukes
16403 MIRASH ZEFI VASIL 15/04/1955 SHKODER
16486 Lui Goga Stavri 27-May-64 Fier
16669 Arben Driza Zani 23-Mar-61 Radostine, Fier
16702 Ritvan Driza Zani 30-Aug-63 Fier
16829 Ded Gjura Gjure 22-Dec-17 Bugjon, Pukë
17023 Zenel Sheshari Vath 23-Oct-36 Tiranë
17053 Man Hoxhaj Arif 07-Sep-61 Kovaç
17132 EPAMINONDA GJIKURIA THOMA 03/08/1937 VLORE
17355 Ridvan Sokoli Daut 09-Aug-56 Lushnje
17559 Dodë Vladaj Lulash 21-Mar-20 Shkodër
17561 Zyber Selimaj Azbi 12-Jan-42 Vlore
17646 Elibjanka Shkopi Sheref 26/03/1959 VLORE
17787 PANAJOT MANO LLAZAR 05/01/1955 VLORE
17812 NEKI MEHMETI QAMIL 10/07/1942 CAMERI
17819 Miruk Binoshaj Shytan 19-Sep-68 Gegaj, Shkodër
17883 Artan Murra Abdulla 04-May-70 Dibër
17932 Maksud Habilaj Limon 22-Apr-49 Durrës
17945 Mihal Davidhi Thoma 19-Dec-47 Vlorë
17957 PETRO DEMIRI NAZMI 23/04/1953 KORCE
18011 Spiro Nasho Aristidh 20-Mar-42 Sarandë
18013 Xhevdet Pashaj Muharrem 10-Apr-58 Fier
18024 Anton Vokrri Luigj 25-Sep-53 Koterr, Lezhe
18059 Luk Lukaj Geg 15-Jun-59 Dajç, Shkoder
18074 Mehmet Goxhaj Adem 04-Mar-56 Suke, Përmet
18143 IRAKLI LICO ABIDIN 15/01/1962 DEVOLL
18188 Kujtim Duri Pandi 06-Jun-53 Tiranë
18222 Albert(alberto) Vushaj Pal(palo) 27-Nov-65 Shkodër
18371 Harito Bita Dhimitri 10-Apr-53 Llupsat-Delvine
19165 Muis Cami Ramazan 05-Jan-59 Diber
19499 Lirije Basriu Irfan 18-Sep-44 Tirane
19880 Ramazan Brahaj 14/02/1961 TIRANE
20102 JUSUF DERMANI AHMET 12/04/1941 DURRES
20386 Agim Poda Ylli 29-May-66 Lushnje
20979 Remzi Bojku Aziz 01-Mar-27 Pejë
21207 VALTER COBO JAKUP 11/06/1960 DELVINE