Greqi/ Bie në prangat e policisë 47-vjeçari shqiptar, ja akuza

200

Një shqiptar 47-vjeçar u arrestua mbrëmë në Volos nga oficerët e policisë për shkelje të Kodit Doganor dhe kontrabandë të duhanit, raporton gazeta lokale “magnesianeës.gr”

Në posedim të të arrestuarit, u gjetën dhe u sekuestruan tre pako me 157 gr duhan, si dhe tre pako të tjera me 246 gr. Sasia e duhanit u sekuestrua dhe do të dërgohet në Zyrën Doganore të Volos, ndërsa shqiptari do të dërgohet në Prokurori.