Detaje nga sulmi në SHBA/ Vrau gruan me të dashurin e saj në makinë, më pas qëlloi veten

289

Një burrë qëlloi dhe vrau gruan e tij të zhveshur dhe të dashurin e saj të ri, në një parking në Walmart në Oklahoma, përpara se ta kthente armën dhe të qëllonte drejt vetes, kur ndërhyri një qytetar i armatosur.

Sipas Patrullës së Autostradës Oklahoma, një burrë i veshur hapi zjarr jashtë supercenterit në Duncan, i cili ndodhet në 3393 North 81 Highway. Duncan është rreth 80 milje në jug të Oklahoma City, raporton Dailymail.

Oficerët e Departamentit të Policisë Duncan thanë se gruaja dhe i dashuri i saj u gjetën të vdekur brenda makinës së tyre

Anëtarët e familjes në vendngjarje, thonë se të shtënat u nxitën nga një mosmarrëveshje në familje midis gruas dhe burrit të saj, por nuk kaluan në detaje të mëtejshme.

Sipas KOCO News lokale, një dëshmitar pretendoi se burri qëlloi nëntë herë në drejtim të makinës, duke lënë dy viktimat.

Kur burri u ndesh me një qytetar të armatosur, ai e ktheu armën dhe qëlloi drejt vetes.

Të shtëna filluan në Walmart pak para orës 10 të mëngjesit të së hënës dhe autoritetet u përgjigjën në një kohë të shkurtër.