Albin Kurtit dhe Albulena Haxhiut i hiqet masa e arrestit shtëpiak

136
Deputetëve të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe Albulena Haxhiut i është hequr masa e arrestit shtëpiak. Indeksonline ka mësuar nga burime të saja se vendimi për heqjen e masës së arrestit shtëpiak ndaj Kurtit dhe Haxhiut është marrë nga Gjykata e Apelit. Kurti dhe Haxhiu ishin arrestuar për shkak të veprimeve të tyre në Kuvendin e Kosovës.