Tërmeti 5.3 ballë shkund Shqipërinë

261

Një tërmet i fuqishëm
ka goditur mbrëmjen e sotme Shqipërinë. Lëkundjet janë ndjerrë rreth orës 22:25
në pjesën jugore të vendit. Sipas informacioneve tërmeti ishte me magnitudë 5.3
ballë.

Lëkundjet janë ndjerë
në Gjirokastër, Sarandë, Vlorë, Fier e Tiranë por edhe qytete të tjera.
Epiqendra e tërmetit ka qenë në kufirin mes Kakavijës dhe Janinës. Deri tani
nuk raportohet për dëme