Ballina Etiketimet Shqiperia

Etiketim: shqiperia

Turpi në radhët e të paturpshëmve

Nga Frank Shkreli* *Ish-Drejtor i VOA-s për Euro-Azinë "Për 30-vjet , se në Shqipëri nuk ka pasur, nuk ka dhe siç duket as vitin që vjen...

Komisioni i Venecias: Shqipëria ndodhet në krizë politike kushtetuese

Zyrtarisht Komisioni i Venecias na njeh në krizë kushtetuese. Këtë e bën të qartë duke e përmendur disa herë në draft-opinionin drejtuar presidencës dhe...

Shqipëria po rrëshqet në diktaturë…

Nga Kastriot Islami Freedom House, një organizatë joqeveritare ndërkombëtare, ka arritur në përfundimin se demokracia në Shqipëri ka pasur regres gjatë vitit 2019, duke rënë nga...

Media greke: Në Shqipëri të drejtat e pakicës greke po zhduken,...

Shqipëria kërkon hyrjen në BE pa respektuar të drejtat e pakicës, kryesisht për çështjen e vetëvendosjes dhe pronës, ndërsa minoritarët janë të pakënaqur nga...

Basketboll/ Eliminatorët e Botërorit, Shqipëria triumfon ndaj Qipros

Shqipëria e basketbollit për meshkuj fitoi ndaj Qipos, në kuadër të kualifikuesve për Botërorin e vitit 2023. Kuqezinjtë fituan në parketin e akademisë sportive “Dhimitraq...

Konferenca e donatorëve, dhurohen 1.15 miliardë euro për Shqipërinë

Një shumë prej 1.15 miliard euro në formë financimesh direkte, investimesh për ndërtime banesash apo rikonstruksione të infrastrukturës, granteve, huave apo mbështetjes për programe...

Shehi: Shqipëria është përmbysje e madhe ekonomike

Kreu i LKZH, Dashamir Shehi thotë se Shqipëria është në një përmbysje të madhe ekonomike. Ndërsa sa i përket ndërtimit të shtetit të së drejtës,...

Kryemadhi: Takime në Uashington për të rakorduar zgjidhjen e krizës, Shqipërisë...

E ftuar në ALB TV, Kryetarja e LSI, Monika Kyemadhi ka dhënë një intervistë për gazetarin Beqir Sina, ku flet për situatën e tanishme...
- Advertisement -
LSI
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS