Ballina Etiketimet OFL

Etiketim: OFL

Koronavirusi pezullon OFL-në: Nuk ka kushte për zbatimin e procedurave

Masat me natyrë shtetrrethuese të ndërmarra nga qeveria për kufizimin e përhapjes së infeksionit të shkarkuar nga virusi Covid-2019, kanë pezulluar përkohësisht veprimtarinë e...

SPAK nxjerr zbuluar OFL-në: Sekuestrimi i 29 pasurive në kundërshtim me...

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit, e thënë ndryshe SPAK ka dhënë njoftim për mediat lidhur me ecurinë e operacionit OFL, që është...

OFL sekuestron makinat e blinduara, nga 470 mjete…

Automjetet e blinduara janë në fokusin e OFL-së dhe disa prej të cilave janë sekuestruar tashmë nga policia. Me urdhër të ministrit të Brendshëm,...

Ndryshimet e propozuara në ligjin për policinë e shtetit dobësojnë pavarësinë...

Një grup organizatash të shoqërisë civile, në mbështetje të reagimeve të mëparshme, pasi u njohën me projektligjin “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin...

Fatos Lubonja: OFL, përgjimet, betimi te noteri … lajthitje të rrezikshme...

Analisti Fatos Lubonja i cilësoi të rrezikshme nismat e qeverisë për të përgjuar edhe në ambientet publike personat e dyshuar si të lidhur me...

Lubonja: Ja ku bëhet pastrimi i parave. OFL s’ka ndryshim nga...

Analisti Fatos Lubonja mendon se ajo që po ndodh me OFL është një padrejtësie  e hipokrizi e madhe. I ftuar mbrëmjen e sotme në “Real...

Rama debaton në rrjetet sociale me qytetarët që që kritikojnë KÇK-në...

Kryeministri Edi Rama ka reaguar ndaj komenteve që bëhen online në lidhje me KÇK-në dhe OFL-në. Rama u ka kthyer përgjigje disa komenteve duke e...

Braimllari: Rama nuk mundet ta luftojë krimin e organizuar

Sekretari i përgjithshëm Endrit Braimllari, i ftuar në Syri TV,  e ka cilësuar aksionin e policisë “Operacioni Forca e Ligjit” një show mediatik anti-kushtetues...

BIRN: Ligji i ri i PS kërcënon gjyqtarët dhe prokurorët

Komisioni Parlamentar i Ligjeve miratoi me votat e socialistëve një numër ndryshimesh ligjore kontroverse të cilat pritet t’i japin të drejtë Inspektorit të Lartë...

OFL-ja i bllokon makinën e blinduar biznesmenit Gjoka

Pasi i çoi formularin e justifikimit të pasurisë, Operacioni Forca e Ligjit i bllokoi makinën e blinduar Dashamir Gjokës. Ky i fundit  rezulton i dënuar...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS