Ballina Etiketimet Kosove

Etiketim: kosove

Ponari realizon ëndrrën shqiptare të basketbollit, firmoset marrëveshja historike ndërmjet Shqipërisë...

Ëndrra e të gjithë komunitetit mbarëshqiptar të basketbollit në dy trevat shqipfolëse u bë realitet, me firmosjen e marrëvëshjes historike të Ligës Unike ndërmjet...

21-vjetori i Eksodit të shqiptarëve/ Presidenti Meta: Nderim viktimave të pafajshme...

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar sot përmes një postimi në rrjetet sociale, Ditën e Eksodit Shqiptar. “Sot nderojmë edhe kujtimin e viktimave të pafajshme të...

Më dhimbset Kosova! Loja e LDK, SHBA dhe Mitrovica

Nga Kim Mehmeti Më dhimbset Kosova kur e shoh që kryetari i LDK-së atë e mbronë nga ata që i “rrezikuan marrëdhëniet me SHBA-të” dhe...

21 vjet nga tragjedia në Kosovë

Nga Safet N. Ramolli 21 vjet nga tragjedia në Kosovë (24 mars 1999) Më 24 mars 1999, të gjitha mediat në Tiranë pasqyronin fillimin e veprimeve...

Kosova heq taksën ndaj Serbisë, hyn në fuqi reciprociteti

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se sot është një ditë e veçantë pasi që nga sot taksa 100 për qind ndaj Serbisë...

Aeroporti i Prishtinës “Adem Jashari” tregon me cilat vende të botës...

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” njoftoi se për sot janë planifikuar dy fluturime në nisje nga Prishtina. Fluturimet që do të operohen me udhëtarë...

Kosovë/ Koronavirusi po prek të rinjtë

Përmes një raporti zyrtar, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike, ka bërë të ditur se të rinjtë e moshave nga 20 deri në 29 vjeç...

Qeveria e rrëzuar e Kosovës, marrëveshje sekrete dhe akuza për krime...

Për rrëzimin e qeverisë së Kosovës janë fajësuar mosmarrëveshjet politike, por disa vëzhgues besojnë se ajo mund të ketë lidhje me një marrëveshje të...

Kosovë/ Rritet numri i të infektuarve, konfirmohen 7 raste të reja

Pak orë më parë, plot shtatë raste të tjera të reja janë konfirmuar me koronavirus në Kosovë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Puplike të Kosovës (IKSHPK),...

SHBA: Nuk ka asnjë plan të fshehtë për shkëmbim territoresh Kosovë...

Shtetet e Bashkuara theksuan të enjtën se nuk ka asnjë plan të fshehtë për shkëmbim territoresh ndërmjet Kosovës dhe Serbisë dhe se bisedimet ndërmjet...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS