Ballina Etiketimet Komisioni i venecias

Etiketim: komisioni i venecias

 Ja të gjitha lojërat politike për ta mbajtur Dvoranin në detyrë

Komisioni i Venecias kap  në “flagrancë” kryetarin e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi Opinioni paraprak i Komisionit të Venecias për mënyrën e përzgjedhjes së anëtarëve...

Komisioni i Venecias: Shqipëria ndodhet në krizë politike kushtetuese

Zyrtarisht Komisioni i Venecias na njeh në krizë kushtetuese. Këtë e bën të qartë duke e përmendur disa herë në draft-opinionin drejtuar presidencës dhe...

Komisioni i Venecias rrëzon grushtin e shtetit

Zbardhet opinion paraprak i Venecias: Presidenti i Republikës ka vepruar sipas gërmës dhe logjikës së Kushtetutës dhe në këtë mënyrë nuk ka vend për...

Raporti paraprak i Komisionit të Venecias/ Ambasada e SHBA-së bën thirrjen...

Ambasada e SHBA-së ka reaguar për publikimin në media të një pjese të raportit paraprak të Komisionit të Venecias në lidhje me përzgjedhjen e...

Komisioni Venecias: Meta ka vepruar sipas Kushtetutës, nuk ka bazë shkarkimi

Komisioni Venecias ka rrëzuar nismën e PS për marrjen e kompetencave të Presidentit për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Burime diplomatike bëjnë me dije se raporti...

Vasili: “KÇK një alibi e përdorur me kriminelët”

Delgacioni i Komisionit të Venecias në vizitën e tij në Tiranë zhvilloi një takim me Këshillin e Emërimeve në Drejtësi 2019 dhe 2020 në...

Zbardhen pyetjet e Presidentit Meta drejtuar Komisionit të Venecias për Kushtetuesen

Komisioni i Venecias, ka konfirmuar zyrtarisht se ka pranuar kërkesën e Presidentit të Republikës, Ilir Meta për dhënien e një opinioni për atë që...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS