Ballina Etiketimet Emigrante

Etiketim: emigrante

Izolimi në shtëpi pa gjimnastikë, risk për moshën e tretë

Probleme dhe me emigrantët e akomoduar në hotelet e Korçës Nga Vepror Hasani Që nga data 16 mars i këtij viti kur qeveria paralajmëroi izolimin në...

60 emigrantë të vdekur nga asfiksimi në një kamion

Nga Athina Shpetim Zinxhiria Zyrtarët e emigracionit në Mozambikanë kanë gjetur 64 trupa të vdekur në një kamion kontejnerë që kishte kaluar në Mozambik nga...

Kapshticë, Emigrantë fillojnë të kthehen në këmbë

Që pasi Shqipëria regjistroi të prekurit e parë nga Covid-19, qeveria mori masa të forta, duke nisur nga mbylla e kufijve. Edhe pse masë...

Mbërrijnë në Gjirokastër emigrantët e parë sirianë, mes tyre shumë fëmijë

Në qytetin e Gjirokastrës kanë mbërritur 50 emigrantët e parë sirianë, që do të strehohen në vendin tonë. Në përbërje të grupit janë edhe pjesëtarët...

Arrestohen 3 persona, akomodonin emigrantë të paligjshëm në hotelin e tyre

Në prangat e policisë kanë rënë tre persona dhe një tjetër është shpallur në kërkim në Korçë, pasi akuzohen se kanë ndihmuar emigrantë të...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS