Zyrtarizohet miqësorja Zvicër-Kosovë, Shaqiri dhe Xhaka përballë ‘Dardanëve’

180
Sigal

Kosova do të përballet me Zvicrën në një takim miqësor që të do të zhvillohet me 29 mars të këtij viti.

Lajmi është konfirmuar nga kombëtarja helvete nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare te “Twitterit”.

Në muajin mars, Zvicra do të përballet edhe me Anglinë. Takimi me “Tre Luanët” do të luhet më 26 mars.

Për sa i përket përballjes ndaj “Dardanëve”, ajo do të zhvillohet në stadiumin e Zyrihut.

Një duel special ky, duke pasur parasysh faktin, se Zvicra, ka në përbërje një numër të konsiderueshëm futbollistësh me origjinë shqiptare.

E gjithë vëmendja do të jetë padyshim te Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka.