VIDEO/ Halaand bën ligjin që në debutim. Man. City i falet norvegjezit mostruoz

65
Sigal

Erling Halaand në krizë? Mos u nxitoni ta thoni këtë. Norvegjezi i Manchester City u mbyll gojën zërave pas paraqtjes së Superkupës duke dhuruar një provë force në Londër kundër West Ham ku shënoi dy golat e vetëm të ndeshjes për ta nisur sezonin me këmbën e mbarë.

Me 11-metërsh fillimisht dhe më pas me një tjetër gol në pjesën e dytë, sulmuesi nordik filloi të bëjë ligjin edhe në Premier League duke i lështuar dorezën e sfidës rivalit te Liverpool, Darwin Nunez.