Superkupa e Spanjës/ Atletico Madrid-Athletic Bilbaos, ja si rreshtohen skuadrat

113
Sigal

Sonte do të zhvillohet ndeshja e dytë gjysmëfinale në mes të Atletico Madridit dhe Athletic Bilbaos në Super Kupën e Spanjës

Sonte do të takohen dy skuadra me histori në Spanjë, Atletico Madrid – Athletic Bilbao.

Diego Simeone ka zgjedhur që edhe në këtë ndeshje të startojë me formacionin e tij të zakonshëm, 4-4-2, kurse në sulm pritet të startojnë Joao Felix dhe Correa.

Me të njëjtin sistem do të luajë edhe klubi Athletic Bilbao me Williams dhe Sancet në sulm.

Image