Spanja e frikshme në Doha, “Furia e Kuqe” “torturon” Kosta Rikën me 7 gola

59
Sigal

Një Spanjë e frikshme. Iberikët kanë mposhtur 7-0 Kosta Rikën në ndeshjen e parë të Grupit E duke e kthyer ndeshjen në stërvtije.

Sa i përket ndeshjes pjesa e parë u m byll me sifrat 3-0 me golat Olmo21′, Asensio 21′, Torres 31′. Edhe e dyta nisi njësoj si e para me një Spanjë që dominoi lojën.

Torres 54′, Gavi 74′ , Soler 90′, Morata 90+2 realizuan duke vulosur kështu sfidën dhe trembur Gjermaninë me të cilën do të  përballet të dielën.

GOLAT