Sigal

Pas fitores me shifrat minimale ndaj Lyonit, trajneri i Interit, Luciano Spalletti është ndalur për mikrofonin e “Sky Sports”, ku ka analizuar ndeshjen e sotme. Përveç të tjerash, Spalletti është pyetur edhe për një transferim të mundshëm të Luka Modric .

“Në çdo ekip në Evropë, nëse një luan kjo do të thotë se ai po kalon një formë të mirë. Të gjithë nuk mund të luajnë.  Çështja Modric: Kompania ka bërë një punë të qëndrueshme dhe serioze. Ata janë duke u përpjekur për të vënë në praktikë çdo gjë që unë mendoj se është e drejtë. Është e qartë se një lojtar i këtij niveli do e kishte mirëpritur të gjithë, lëre më ne. Unë vazhdoj të ëndërroj së bashku me tifozët, por ne kemi atë që e merr për të bërë për çdo gjë që ndodh. Ka ende disa ditë në qoftë se në momentin e fundit do të marrë Messin do ta pranojë atë me dëshirë. “-deklaroi numri 1 i zikaltërve.