Shënohet goli i parë në ndeshjen Nigeri – Islandë

577
Sigal

Është shënuar goli i parë në ndeshjen Nigeri Islandë

Ahmet Musa ka shënuar golin e parë për Nigerinë në minutën e 48’të. Me këtë gol Nigeria i jep shpresë vetes dhe Argjentinës se mund të kalojë tutje në rrethin 1/16 të Rusia 2018.