Renditja/ Erzeni i bashkohet Vllaznisë, Dinamo në luftë për mbijetesë. Ja situata në Superiore

29
Sigal

Erzeni mundi Dinamon në ndeshjen e parë të javës së katërt të Superiores, gjë që ndryshoi menjëherë renditjen.

Shijakasit morën fitoren e parë dhe u ngjitën në vendin e pestë me 5 pikë, po aq sa dhe Vlaznia.

Nga ana tjetër, dinamovitët vazhdojnë të vuajnë dhe me vetëm tre pikë e shohin veten në vendin e 8-ë.

Sfidat e tjerat të kësaj jave do të luhen në dy ditët e ardhshme.

Klasifikimi: 

Renditja/ Erzeni i bashkohet Vllaznisë, Dinamo në luftë për