Reali sfidon Bilbaon në La Liga me shumë ndryshime në formacion

54

Real Madrid do të zbresë pas pak minutash në fushë për të luajtur ndaj Bilbaos. “Los Blancos” synojnë të marrin 3 pikët e radhës për të blinduar vendin e parë në renditje.

Trajneri Zidane ka vendosur që t’i besojë trinomit Asensio, Benzema dhe Rodrygo në sulm. Kjo është ndeshja e parë për talentin spanjoll që pas dëmtimit në gju, që luan nga minuta e parë.

Eder Militao ndërkohë do të zëvendësojë Raphael Varane në mbrojtje.Image