Perla e Cikalleshit nuk mjafton, Shqipëria rrëzohet në Çeki (VIDEO)

227
Sigal

Shqipëria është mposhtur me rezultatin 3-1 në miqësoren e zhvilluar në Pragë ndaj Çekisë. Supergoli i Sokol Cikalleshit nga distanca, nuk mjaftoi që Kombëtarja e Rejës të largohej me një rezultat pozitiv nga kjo përballje.

Shik, Masopus dhe Celutska ishin autorët e golave për çekët, të cilët tashmë e kanë përqëndruar të gjithë vëmendjen te Kampionati Europian, teksa bëjnë pjesë në Grupin D së bashku me Anglinë, Kroacinë dhe Skocinë.

Republika Çeke 3 – 1 Shqipëri :

Republika Çeke 2 – 1 Shqipëri:

Goli i Sokol Cikalleshit, Republika Çeke 1 – 1 Shqipëri:

Goli i Republikës Çeke 1 – 0 Shqipëri: