Ndryshimi tronditës fizik i Goretzka-s pas karantinës

501
Sigal

Teksa në Itali, Brescia largoi nga stërvitja Balotellin për shkak të formës fizike pas karantinës, nuk ka ndodhur e njëjta gjë për Leon Goretzkan. Futbllisti gjerman shfrytëzoi periudhën e ndalimit të futbollit, për të përmirësuar fizikun e tij.

Klubi i Bayernit është krenuar me mesfushorin, duke publikuar një foto në rrjetet sociale të dallimit të periudhës para karantinës dhe pas. Në imazhe është e dukshme, përmirësimi i aspektit fizik, teksa tashmë Goretzka ka krahë të fuqishme.

Bayerni i ka fituar të trija ndeshjet që pa rikthimit të futbollit në Bundesligë, teksa një nga futbollistit më në formë është edhe talenti gjerman.