Murinjo rikthehet të flasë për Interin: Mendoj se brenda dy viteve mund të synojnë Ligën e Kampionëve

218

José Mourinho promovon Interin e ri të Contes. Në të vërtetë, është pikërisht tekniku i Tripletës që parashikon një kthim në mesin e të mëdhenjve të Europës interistëve në një kohë të shkurtër:

“Interi tashmë ka një ekip të mirë, ka një projekt të ri dhe ka shumë para për të investuar” deklaroi Portugezi pas ndeshjes Tottenham-Liverpool në mikrofonët e BeInSports.

“Unë mendoj se në dy vjet mund të synojnë Ligën e Kampionëve”. Nga ana tjetër, Murinjon ekipet favorite për të fituar Championsin vitin e ardhshëm janë pretendentët e zakonshëm: “Juventus, Bayern, Psg, City, Barcelona, Real, Atletico dhe Liverpool: në mes këtyre do të dalë fituesi i ardhshëm.

Po Chelsea? Vështirë pasi që e ka merkaton e bllokuar “