LAJMI I FUNDIT/ Eriksen pëson atak kardiak në fushë, merret vendimi për ndeshjen Danimarkë-Finlandë

192
Sigal

Ndeshja Danimarkë-Finlandë është pezulluar dhe nuk do të zhvillohet. Ky është vendimi i fundit i UEFA-s pas ngjarjes së rëndë, ku mesfushori danez Kristian Eriksen, pësoi atak kardiak në fushë.

 

Kjo ngjarje i tronditi të gjithë të pranishmit në stadium dhe jo vetëm, teksa nuk dihet ende cila është gjendja e futbollistit të Interit, që është në luftë me jetën.