Ky është lojtari i ndeshjes Uruguai – Rusi

459
Sigal

Është zgjedhur lojtari i ndeshjes në sfidën e fundit të Grupit A të Uruguait dhe Rusisë

Lojtari i ndeshjes është pa dyshim Luis Suarez që shënoi golin e parë në një mënyrë brilante kundër Rusisë, të cilën Kombëtarja nga Amerika Latine e fitoi më rezultat 3-0, duka përfunduar e para në Grupin A.