Kupa e Botës/ Publikohen formacionet zyrtare të dy takimeve të fundit të Grupit A

274

Arabia Saudite-Egjipt dhe Uruguaj-Rusi janë dy çiftet që nisin vazhdën e ndeshjeve të treta të grupeve të Kupës së Botës. 4 skuadrat të cilat ishin shortuar në Grupin A tashmë janë njohur me fatet e tyre, me Arabinë e Egjiptin që e kanë prerë një biletë kthimi për në shtëpi, por këtë 90 minutësh do të përdorin për një sfidë prestigji që do të thoshte shumë për të dy skuadrat.

Në krahun tjetër Uruguaj dhe Rusia e kanë siguruar një vend në fazën tjetër dhe këtë përballje do ta shfrytëzojnë për të vendosur se kush do të jetë skuadra fituese e Grupit A.

Përballja mes Arabisë Saudite dhe Egjiptit është programuar për t’u luajtur në orën 16:00 në stadiumin e “Volgodrad Arena”, ndërkohë që në të njëjtën orë do të zbresin dhe Uruguaj dhe Rusia, me takimin që do të zhvillohet në “Cosmos Arena”.

Formacionet zyrtare të takimit Uruguaj-Rusi:

Formacionet zyrtare te takimit Arabia Saudite-Rusi: