Kampione bote në shkëputje, Romela Begaj kthehet në Atdhe: Kujt ia dedikoj fitoren

536
Kampionia e peshëngritjes në shkëputje, Romela Begaj është rikthyer në Atdhe pas medaljes së artë që mori në SHBA. Teksa është pritur nga dashamirësit, Begaj është pyetur nga gazetarët lidhur me arritjen e saj. Ajo tha se këtë fitore ia dedikon dashamirësve të saj dhe Shqipërisë.
“Gara ka të papritura, për mua kjo ishte një arritje për mua dhe Shqipërinë. Fitoren ja dedikoj në radhë të parë gjithë dashamirësve dhe Shqipërisë. Tani ky është starti, medalja olimpike është akoma larg. Objektivin është që të japim maksimumin, pasi ky është vendi jonë dhe duhet të kontribuojmë.”, tha ajo.
Sigal

romela

romela begaj

romela begaj

elez gjoza