Interi ndëshkon “Zonjën e Vjetër” dhe vihet në ndjekje të Milanit

64
Sigal

Zikaltrit arritën të fitonin përballjen me rezultatin e pastër 2-0, ku për realizimin e golave menduan Vidal ku në minutën e minutën e 12 pas një asisti të Barelës arriti të ndërshkonte “Zonjën e Vjetër”, dhe më vonë në minutën e 52 ishtë protagonist sërisht Barela por këtë herë ai dërgoi topin në rrjetë.

Pas kësaj fitoreje Interi shkon në kuotën e 40 pikëve po aq sa Milani dhe vazhdojnë t’i vënë në presion këta të fundit.

Milani do të ndeshet ditën e nesërme më Kaljarin në fushën e këtyre të fundit.