Haaland drejt Barcelonës, Laporta nis bisedimet me Raiolën

71
Sigal

Muajt ​​e fundit, ka pasur një debat të madh për të ardhmen e Erling Haaland, një sulmues i ri i Borussia Dortmund, i cili ka tërhequr vëmendjen e të gjitha klubeve kryesore evropiane. Një nga skuadrat ku vihet re vazhdimësia e karrierës së yllit norvegjez është Barcelona, ​​një klub që sipas drejtuesve, do të jetë në krye të garës për të garantuar nënshkrimin e Haaland.

Lluis Carrasco, drejtori i fushatës elektorale të Joan Laporta, garanton se lojtari do të nënshkruajë për Barcelonën.

“Haaland do të jetë nga Barça. E di që presidenti e adhuron atë. Ai ka nevojë për një referencë për këtë projekt rinor dhe Haaland mund të dominojë futbollin evropian për vitet në vijim. Në dy ose tre sezone, ne mund të kemi një ekip të shkëlqyer, por ne kemi nevojë për referenca të tilla si lojtarë. Dhe tani, në tregun evropian, ajo referencë është Haaland.

Laporta do të bëjë gjithçka për të nënshkruar me të dhe miqësia e tij me Raiolën mund të ndihmojë sadopak”, shkroi Lluis Carrasco në një intervistë për kanalin “Jijantes” , në platformën “Twitch”.

I pyetur nëse mendon se Barcelona, ​​krahasuar me Real Madridin, do të ishte një destinacion i mirë për Haaland për të vazhduar karrierën e tij, Carrasco theksoi se vetë norvegjezi është i interesuar për projektin Blaugrana , duke mos besuar se mund të arratiset në Real Madrid, pasi rivali duhet të sigurojë Mbappe nga Paris Saint-Germain.