Gara e ashpër e Messit dhe Suarezit për golashënuesin më të mirë në La Liga

114
Sigal

Barcelona triumfoi mbrëmë me rezultat 5:1 ndaj Alavesit në kuadër të javës së 23-të në La Liga.

Messi shkëlqeu me dy gola fantastik, duke shkuar në kuotën e 15 golave këtë edicion, krahas edhe tri asistimeve tjera, shkruan Gazeta Express.

Ylli argjentinas renditet i dyti me më së shumti gola në La Liga, ndërsa para tij me një gol më shumë është ish-bashkëlojtari dhe miku i tij më i mirë, Luis Suarez.

Uruguaiani po shkëlqen me fanellën e Atletico Madridit, duke i udhëhequr ata drejt titullit të kampionit në Spanjë.