Formacionet zyrtare/ Te Kroacia Kovacic dhe Brozovic e nisin nga stoli, Nigeria me më të mirët

445
Sigal

Do të luhet në orën 21:00 ndeshja e fundit për ditën e 3 të Botërorit mes Kroacisë dhe Nigerisë, e vlefshme për Grupin D ku bëjnë pjesë edhe Argjentina me Islandën.

Pritet me mjaft interes paraqitja e ballkanasve të cilët kanë në përbërje të tyre yje si Modriç, Kovaçiç, Manxhukiç e të tjerë. Ndërkohë futbollistët cilësorë nuk mungojnë as në krahun tjetër, me Moses, Obi dhe Iwobi, por jo vetëm.

Ndërkohë dy trajnerët kanë publikuar formacionet zyrtare

Capture