Formacione zyrtare/Ja si rreshtohen Inter-Juventus

71
Sigal

Sonte do zhvillohet kryederbi italian i xhiros së nëntë në Seria A, ndërmjet Interit dhe Juventusit.

Dy skuadrat italiane që duan titullin kampion, kërkojnë vetëm pikët e plota.

LEXO EDHE:

Ancelotti: Vuajtëm sot ndaj Barcelonës, ne zhvilluam një lojë inteligjente

Inter në ndeshjen e fundit pësoi humbje nga Lazio, andaj kërkon këndelljen, derisa Juventus nuk di për humbje në shtatë ndeshjet e fundit në Seria A.

Formacionet zyrtare:

Inter: Handanovic; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Darmian, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Dzeko, Lautaro Martinez

Juventus: Szczesny; Danilo, Bonucci, Chiellini; Cuadrado, Bernardeschi, Locatelli, McKennie, Alex Sandro; Kulusevski, Morata

Image