Formacione zyrtare/ Dynamo Kyiv-Bayern Munich, Nagelsmann me mungesa të rëndësishme

124
Sigal

Pasi ka vulosur tashmë vendin e tyre në 1/16 e Ligës së Kampionëve , Bayern Munich udhëton drejt Dynamo Kievit për ndeshjen e sotme në Grupin E.

Skuadra e Julian Nagelsmann ka marrë 12 pikë nga 12 për t’u ulur në krye të renditjes, ndërsa mikpritësit ukrainas janë të fundit me vetëm një pikë në emër të tyre.

Çuditërisht, Dynamo Kiev i ka rrënjët në fund të renditjes në Grupin E dhe po lufton një betejë të vështirë për të shpëtuar madje edhe sfidën e futbollit të Ligës së Evropës për dy të parat, por ata arritën të mposhtin Chornomorets 6-1 në fundjavë.

Megjithatë, tani është vetëm një fitore në 10 ndeshjet e fundit të Ligës së Kampionëve për 16 herë kampionët e Ukrainës, dhe edhe pse Bayern tashmë ka vulosur përparimin në fazën tjetër, Lucescu nuk do të ushqejë shpresa për një rezultat tronditës këtu.

Formacionet zyrtare

Image