FIFA zbulon emrat e të nominuarve për çmimin e futbollistit më të mirë të vitit

131
Sigal

FIFA njësoi si në çdo vit jep çmim të veçantë për futbollistin më të mirë të vitit.

Pas një viti të shkëlqyeshëm për shumë lojtarë, emrat e të nominuarve tashmë janë mësuar.

Në listën e publikuar bëjnë pjesë 11 lojtarët që do garojnë për çmimin e lojtarit më të mirë në botë nga FIFA.

Karim Benzema, Kevin de Bruyne, Cristiano Ronaldo, Robert Lewandowski, Lionel Messi, Neymar, Erling Haaland, Jorginho, N’Golo Kante, Kylian Mbappe dhe Mohamed Salah.