FIFA jep dënimin qesharak për Xhakën e Shaqirin, por edhe për Lichststeiner

541
Sigal

FIFA ka publikuar vendimin për Xherdan Shaqirin, Granit Xhakën dhe Stephan Lichststeiner që bënë shqiponjën gjatë ndeshjes më Serbinë.

Duke u bazuar në kodin 57 të Statusit të FIFA-s, Xhaka, Shaqiri dhe Lichststeiner janë dënuar me 10 000 franga gjermane për sjellje josportive.