Fabian Schar: Qesharake që janë në Euro 2016

364
“Në Euro 2016 Shqipëria do të jetë qesharake, të biem në një grup me Shqipërinë, do të jetë kënaqësi”.
Ky është provokimi i lojtarit të kombëtares zvicerane të futbollit, Fabian Schar në një intervistë për mediat vendasve.
Fabian Schar më pas është ndalur te shorti duke kërkuar nga fati që goglat të përzgjedhin edhe “Gjermaninë dhe Çekinë” tha ai.
Deklarata e tij pritet që të shkaktojë shumë polemika, pasi një kombëtaren zvicerane janë shumë lojtarë shqiptarë nga Kosova.
Sigal