‘Euro 2020’/ Itali – Zvicër, alarm për bombë pranë stadiumit ‘Olimpico’

59
Sigal

Alarm për bombë në Romë. Mediat italiane raportojnë se bomba është vendosur në zonën Piazza Mazzini, disa kilometra larg nga Stadiumi “Olimpico”.

Vlen të theksojmë që në orën 21:00 në “Olimpico” është planifikuar të zhvillohet ndeshja mes Italisë dhe Zvicrës e vlefshme për Euro 2020.