Cristiano Ronaldo barazon rekordin 61 vjeçar të Juventus

503
Sigal

Cristiano Ronaldo ka filluar ta gjejë veten në Itali dhe tashmë shënoi rekordin e tij të parë në gola tek Juventus.

Duke luftuar fillimisht për tu përshtatur tek Zonja e Vjetër, sulmuesi i Portugalisë ka shënuar tashmë 7 gola në 10 ndeshjet e para të tij tek Serie A.

Ai është lojtari i parë që ka realizuar këtë në 61 vjet.

Kjo dukej e pamundur në fillim të sezonit, pasi nuk arriti të shënonte në asnjë nga tre ndeshjet e para duke krijuar boshllëqe kundër Chievo Veronas, Lazios dhe Parmës.

Megjithatë 33-vjeçari e mori veten.

Legjenda e Uellsit, i njohur me emrin il Gigante Buono nga tifozët e Juventusit, Giant Gentle, shënoi 7 gola në 10 ndeshjet e para për Juventusin në vitin 1957.

Ai shënoi 28 pikë në sezonin e tij të parë në Serie A, por Ronaldo do të jetë në ‘luftë’ për ta tejkaluar atë.