Champions/ Bayern “shtyp” United, Onana qesharak! Njihuni me rezultatet e pjesëve të para

13
Sigal

Bayern Munich duket se ka zgjidhur direkt praktikën “Manchester United”, duke qenë se në pjesën e parë skuadra e Tuchel ka realizuar dy gola edhe pse avantazhi fillestar erdhi pas një pasigurie të hatashme te Onana, që e kishte topin në duar dhe goditja e Sane ishte tepër e lehtë për t’u pritur…

GOLI I SANE – VIDEO

Dhe sikur te mos mjaftonte goli i parë, për Bayern do të vijë edhe i dyti, këtë herë pas një manovre të orkestruar dhe që më pas është finalizuar nga Gnabry.

GOLI I GNABRY – VIDEO

Super pjesë e parë edhe nga Arsenali që kthehet në Champions League pas shumë vitesh mungesë. Djemtë e Arteta ndaj PSV janë duke luajtur mjaft mirë dhe kane shenuar tri gola me Saka fillimisht dhe me pas me Trossard, por portieri i ekipit holandez qe kane i jashtëzakonshem duke shmangur edhe gola të tjerë… Më vonë do të vijë edhe goli i tretë me anë të Gabriel Jesus që duket se ka çuar në kasaforte kështu 3 pikët e para në grup.

GOLI I SAKA – VIDEO

GOLI I TROSSARD – VIDEO

E ka nisur si mos me keq sfidën ne San Sebastian Interi i Inzaghit, pasi u deshen vetem 4 minuta qe Bastoni te bente nje cmenduri perpara zones se tij duke mbajtur top pa arsye dhe Mendez ia ka vjedhur dhe me pas ka shenuar duke mposhtur Sommer dhe cuar ne avantazh keshtu Real Sociedad. Ne fushe titullar edhe Asllani, qe ka mare karton te verdhe.

GOLI I SOCIEDAD – VIDEO

Edhe Napoli ka shenuar ne fund te pjeses se pare. Skuadra e Garcia po luan ndaj Braga-s ne Portugali dhe pasi pa t’i anulohej nje penallti nga VAR, ka gjetur rrjeten me Di Lorenzo.

Rezultatet e 45 minutave të para: