Sigal

Liverpooli bëri sot një përmbysje të çmendur ndaj Arsenalit duke fituar me rezultarin 5-1.

Autorët e golave ishin Roberto Firmino 3 herë, dhe nga njëherë Sadio Mane e Mohamed Salah.

Pas ndeshjes, trajneri, Jurgen Klopp ka treguar një detaj interesant që i ndodhi gjatë ndeshjes.

Ai tregoi: “Salah ia dha penalltinë  Firminos dhe unë gati qava. Ishte gjest i madh nga ai, ne të gjithë e dimë se sa Salah dëshiron të shënojë në situata të tilla, por ai ia dhuroi penalltinë Firmonos për të kompletuar het-trikun. Dua ta përgëzoj.”