Botërori i surprizave/ Maroku në çerekfinale, eliminon Spanjën me penallti

52
Sigal

Botërori i surprizave, Maroku eliminon Spanjën me penallti, 3-0, pasi koha e rregullt dhe shtesat përfunduan pa gola.

Skuadra e Luis Enrikes gaboi në të gjitha penalltitë, tre të tilla që gjuajti.

“Maroku na dërgon në shtëpi”, shkruan gazeta e madhe sportive spanjolle “Marca”.

Botërori i surprizave/ Maroku në çerekfinale, eliminon