Arthur Melon sërish në telashe, godet shtyllën e ndriçimit me Ferrarin e tij

97
Sigal

Arthur Melos nuk i ndahen telashet. Pasi arriti të nënshkruante një marrëveshje javën e kaluar me Barcelonës për të ndërprerë kontratën e tij (pas procedimit disiplinor që klubi i Barças i hapi atij kur ai nuk u kthye nga pushimet për sfidat e Championsit), krijon vetes një tjetër problem.

Siç është raportuar nga “El Diari de Girona”, mesfushori brazilian, i cili pritet të bashkohet në seancat stërvitore të Juventusit, është kapur i pirë nga policia mëngjesin e së hënës, duke i dhënë makinës.

Sipas të njëjtave informacione, mesfushori brazilian po drejtonte Ferrarin e tij përmes Palafrugell, kur u ngjit në trotuar dhe përfundoi duke goditur një shtyllë ndriçuese. As Arthur dhe ndonjë nga pasagjerët nuk u dëmtuan.

Lojtarit iu kërkua nga policia lokale Palafrugell të kalonte në kontrollin e frymëmarrësit dhe u denoncua penalisht nga e njëjta polici pasi, rezultoi se kishte konsumuar alkool mbi normë, në masën 0.50 mg/litër.