Sot, reshje të dobëta në 3 qarqe

1048
Sigal

Sot priten reshje të dobëta, por lokalisht deri mesatare në qarqet Dibër, Lezhë dhe Elbasan Në zona shum? të kufizuara reshjet mund të jenë edhe në formë shtrëngate, më të mundshme në pjesët kodrinore-malore të qarqeve gjatë pasditeve dhe mbrëmjeve.

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:
në bregdet: 22 / 28 °C
në vendet e ulëta: 17 / 27 °C
në vendet malore: 15 / 26 °C

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare.