Hygerta Sako ish missi shqiptar dhe tashmë moderatore sportive, është një prej femrave më të njohura të showbizit shqiptar.

Ndërkohë që së fundmi, ajo ka vendosur të jetë mjaft aktive në profilin e saj në Instagram dhe të komunikojë me ndjekësit nëpërmjet pyetjeve në Instastory.

Njëri prej tyre i ka kërkuar Hygertës një foto të sajën me fustan nusërie, të cilën moderatorja nuk ka ngurruar ta publikojë.