Kivanç Tatlitug është bërë shumë i njohur në Shqipëri me rolet e tij të ndryshme në disa seriale turke. Ai është një ndër aktorët më të paguar në Turqi dhe jeta e tij luksoze është e justifikuar nga pagesat që merr nga serialet. Së fundmi aktori është fotografuar në një qytet në Bodrum të Turqisë, duke qenë se aty po kalon disa ditë pushimi me bashkëshorten e tij. Mediat turke thonë se aktori nuk ishte i kënaqur me jahtin e tij luksoz, ndaj mori dhe një tjetër varkë, që kushton rreth 400 lira. Madje ai vendosi që varkën ta drejtonte vetë duke qëndruar në krye të timonit. Pas një shëtitje në det ai u bashkua me bashkëshorten e tij, Basak Dizer. Me siguri të tilla pushime të gjihë do t’i dëshironit.