Era pas disa viteve i kthehet koncerteve për këtë arsye

288
Sigal

Këngëtarja Era Istrefi, e cila që nga viti 2016 nuk ka mbajtur koncerte nëpër Kosovë dhe Shqipëri, ka vendosur që këtë traditë ta thyejë këtë gjë

Ajo me anë të një postimi në Instagram ka treguar se ka vendosur për të kënduar në Tiranë, bashkë me Norën, por këtë është duke e bërë për një arsye speciale.

“Edhe pse nuk majë koncerte që sa për shkak që jom tu u mare me projekte t’reja, m’vjen mirë që kemi me u pa t’premten n’Tiranë, sidomos për arsyen që t’gjitha fitimet kanë me u përdorë për ndihma të njerëzve që kanë nevoje në Shqipëri”.

Ky do të jetë koncerti i parë i Erës që do të mbahet në Shqipëri pas tri viteve, edhe pse këngëtarja ka pasur disa paraqitje në Tiranë, atë për hapjen e stadiumit të ri të Kombëtares se Shqipërisë.

Era, këtë vit ka realizuar edhe një këngë të re në gjuhën shqipe që ishte një bashkëpunim i saj me motrën Nora Istrefi, me të cilën do të këndojë edhe këtë të premte në Tiranë.