Si të zvogëloni rrezikun ndaj tumorit të prostatës

454
Sigal

Sipas studimeve të shumta nga mjekësia alternative, konsumimi i brokolit dhe sojës, ulin rrezikun e shfaqjes së sëmundjes

Sipas studimeve të shumta nga mjekësia alternative, konsumimi i brokolit dhe sojës, ulin rrezikun e shfaqjes së kancerit të prostatës. Nga studimet e bëra kohët e fundit nga mjekësia alternative në Stokholm në Suedi është vërtetuar se ushqimet me shumë yndyrë janë rrezik për kancerin në prostatë. Personat që pinë dy gota qumësht me yndyrë në ditë janë më të prirë për t’u prekur nga kjo sëmundje. Më pak të rrezikuar janë ata persona që konsumojnë një gotë qumësht në ditë, ata që nuk pinë fare ose ata që konsumojnë qumësht të skremuar dhe pa yndyrë. Gjithashtu mjekët popullorë kanë bërë të ditur se personat që kanë konsumuar sasi të mëdha djathi apo vezësh dhe mish me yndyrë kanë qenë më të favorizuarit për t’u prekur nga ky lloj kanceri që prek meshkujt.

….

për më tepër lexoni Gazetën Telegraf