Pija me banane që duhet ta pini para gjumit

711
Çfarë shumica e njerëzve nuk e dinë është se shëndeti i mirë varet nga cilësia e gjumit. Pagjumësia mund të jetë rezultat i shumë faktorëve, si i stresit dhe dietave të dobëta. Çrregullimet e gjumit tani prekin më shumë se 50-70 milionë njerëz, sipas një studimi të fundit. Nëse bëni pjesë në këtë grup të njerëzve, mësojeni këtë recetë efektive me banane dhe kanellë.
Si ta përgatisni?
Përbërësit: 0.5l ujë, 1 banane, një majë kanellë.
Udhëzimet:
Pritni skajet e bananes dhe vlojeni atë në një litër ujë. Zieni për 10 minuta. Shtoni kanellën në gotë për të përmirësuar shijen dhe për të rritur përfitimet shëndetësore. Konsumojeni një orë para gjumit!
Sigal