Pastroni arteriet me këta 3 përbërës të jashtëzakonshëm

332
Dieta e varfër, mënyra e jetesës sedentare dhe stresi mund të ndikojnë tek shëndeti i arterieve. Mësoni si të ulni nivelet e kolesterolit dhe triglicerideve me këto 3 ingredientë të jashtëzakonshëm: xhenxhefil, hudhër dhe limon.
Të tre këta përbërës mund të ulin nivelet e kolesterolit dhe triglicerideve.
Përbërësit
1 kupë lëng limoni (250 ml)
1 thelb hudhër
1 lugë çaji xhenxhefil të freskët (2 g)
1 lugë çaji mjaltë (7.5 g)
Përgatitja
Është e rëndësishme të përdorni hudhër, limona dhe xhenxhefil organik. Në këtë mënyrë, mund të merrni sasinë maksimale të vitaminave dhe mineraleve.
Fillimisht shtrydhni limonët derisa të mbushet një filxhan plotë.
Më pas i hidhni të gjithë përbërësit (hudhrën, xhenxhefilin, mjaltin dhe lëngun e limonit) në një shtrydhëse. Shtrydheni deri sa të formohet një masë homogjene shkruan Shëndeti.
Konsumojeni pijen çdo mëngjes, para se të hani. Mund ta digjni këtë trajtim për 15 ditë, bëni pushim një javë, dhe përsëriteni sërish.