Ja çfarë duhet të konsumojnë personat që vuajnë nga veshkat

342
Sigal

STUDIUESIT/ Mjekët rendisnin ushqimet me antioksidantë që nuk duhet të hiqen asnjëherë nga dieta juaj

Hulumtuesit po zbulojnë shumë e më shumë lidhje mes sëmundjeve kronike, inflamacioneve  dhe “super ushqimeve” që mund të parandalojnë apo mbrojnë kundër oksidimit të padëshirueshëm të acideve yndyrore, një gjendje që ndodhë kur oksigjeni në trupin tuaj reagon me yndyrat në gjakun dhe qelizat tuaja. Më poshtë keni ushqime të shëndetshme për veshka, ushqime përplot me antioksidant që ju duhet t’i fusni në planin e dietës tuaj…

Shkrimin e plotë do ta lexoni në brendësi të “Telegraf” print