E thonë mjekët: Ja farat mrekullibërëse për shëndetin tuaj

1048
Sigal

Diabeti është një sëmundje kronike e cila ndodh kur trupi nuk mund të rregullojë sasinë e sheqerit në gjak, sepse insulina që është hormoni që kontrollon nivelet e sheqerit në qarkullimin e gjakut, nuk funksionon siç duhet. Pastaj, ky hormon prodhohet nga pankreasi dhe diabeti ndodh kur ka pak prodhim të insulinës.

Si e trajtuan mjekët diabetin para se të zbulonin insulinën?

Ka shumë bimë medicinale që janë shumë të njohura si agjentë anti-diabetikë, si për shembull fasulet dhe shumë prej tyre janë përdorur tashmë në mjekësinë tradicionale.

Këtu, ne do të ju paraqesim një trajtim që do t’ju ndihmojë të kontrolloni diabetindhe ai përfshin vetëm farat e zogjve!

Ju mund t’i përdorni ato me pak ujë, qumësht soje, mjaltë ose fruta që preferoni.

Përdorimi është shumë e thjeshtë!

Vendosni 5 lugë fara zogu në një gotë me ujë dhe lejojeni që të pushoj gjatë gjithë natës. Kulloni farat mëngjesin e ardhshëm dhe vendosini në një blender së bashku me frutin ose qumështin. Përzieji ato derisa të merrni një përzierje homogjene dhe shtoni pak mjaltë në fund, nëse preferoni.

Ju duhet të merrni këtë pije në mëngjes në mënyrë që t’ju japë të gjithë energjinë që keni nevojë gjatë ditës tuaj dhe gjithashtu do t’ju mundësojë që të keni nivele normale të sheqerit!