VIDEO/ Shqiptarët festojnë Ditën e Flamurit në Milano me thirrjet: Rama ik!

68
Sigal

Si shumë shqiptarë në botë edhe në Itali janë mbledhur në sheshet e qyteteve për të festuar Ditën e Flamurit.

Shqiptarët sot të veshur kuqezi, janë mbledhur në qytetin italian Milano, për të festuar pavarësinë e vendit.

Por përveç thirrjeve atdhetare ata në kor kanë kërkuar dhe largimin e kryeministrit Edi Rama nga pushteti.

Duke brohoritur ‘Rama ik’, ‘Rama ik’, shqiptarët kanë këtë mënyrë për të festuar 28 nëntorin.